НАУКОВІ ФАКТИ про СОН

Сни — це проекції наших емоцій та почуттів. Природа снів до цих пір так і не вивчена до кінця, але тим не менше, ми розглянемо кілька найцікавіших фактів про це явище.

Напевно ви помічали, що у ваших снах багато незнайомців. Ваша уява придумує їх самостійно, а насправді, всі люди, що ви бачили уві сні, зустрічались вам в життєвих ситуаціях. Так, що цей страшний чоловік, який гнався за вами минулої ночі, цілком може бути продавцем ковбас на вашому ринку. 

Під час глибокого сну ваше тіло паралізовано, можливо природа передбачила такий механізм, щоби ми не спробували чинити такі дії, які нам сняться. Шийні залози виробляють гормон, який відповідає за наше занурювання в сон, а нейрони посилають свої сигнали спинному мозку, через що ваше тіло спочатку розслабляється, а потім стає нерухомим.

В нашу епоху, через стрімкі темпи науково-технічного прогресу, час нашого сну помітно скоротився з 9-ти до 7,5 годин. 

Люди, які позбулись такої шкідливої звички, як куріння, бачать сни більш яскраві, чим люди, які продовжують курити і навіть чим люди, які не курили зовсім. 

На сон  впливають зовнішні подразники,  звуки з реальності, які вриваються у ваш сон і якимось чином в ньому перетворюються. Хтось голосно зачинив двері, а вам сниться, що почалась війна. Також вчені довели, що на сни мають вплив зовнішні фактори, наприклад, якщо ви засипаєте в холодному приміщенні, то вам може приснитися, що ви знаходитесь у величезному холодильнику.

Чоловіки в своїх снах бачать 70% чоловіків, а жінкам сняться порівну чоловіки та жінки. Всі на світі люди без винятку бачать сни. За одну ніч вам може приснитись до шести цікавих сюжетів, причому вони не залежать один від одного. 

Вчені визначили, що деякі люди мають здатність бути у своїх снах стороннім спостерігачем, причому людина усвідомлює, що бачить сон і навіть може керувати його змістом. Ці сни мають назву усвідомлене сновидіння. 

Кольорові сни бачать 90% людей. А у молоді у віці до 25 років цей показник ще вище — до 95%. Дослідники пояснюють це впливом кольорового телебачення. 

Люди, незрячі від народження, також бачать сни. Тільки їх сни складаються більше з емоцій, запахів  звуків та дотиків.

Сни частіше приносять негативні емоції, чим позитивні. Найпоширеніша  емоція під час сну - це тривога.

Сон супроводжується храпом тільки під час повільної фази і під час хропіння людина не може бачити сни.

Через 5 хвилин після прокидання ви забуваєте половину своїх снів, а через 10 хвилин, ви пам'ятаєте тільки 10% дивовижних речей, які вам приснилися.

Здається дивним, що учений-хімік Менделєєв побачив у сні всю таблицю хімічних елементів.

Людина проводить у сні третину свого життя, але це не так і багато в порівнянні з котами, які сплять по 14 годин в добу, що складає приблизно 70% їх життя.