ПОРАДИ ЛІКАРЯ-ВЕРТЕБРОЛОГА

Правильний вибір матрацу - запорука здорового сну та гарного самопочуття вранці.  Пропонуємо вам декілька порад  лікаря- вертебролога.

    - Часто до нас звертаються пацієнти, які відчувають біль у спині, особливо після нічного сну. Однією з причин такого болю є неправильно вибраний матрац, який повинен бути абсолютно рівним, а вміст його — якісним. Економити на матраці не варто, бо через певний час поверхня неякісного матрацу стане нерівною, з вигинами та горбами, і його все одно доведеться замінити. Це стосується і диванів. Поверхня для здорового сну має бути рівною.

    Друге, на що потрібно звернути увагу, це жорсткість матрацу. Виробники пропонують матраци трьох рівнів жорсткості: жорсткий, середньої жорсткості та м'який.

   Для людей, у кого нема проблем із хребтом, рекомендується вибирати матраци середньої жорсткості. Ці матраци підходять майже всім, головне, щоб він був комфортним для вас.

   М'який матрац - для людей з невеликою масою тіла, а також людям старшого та похилого віку. М'які матраци стануть комфортною підтримкою тіла, а також зручною основою для сну.

   Жорсткі матраци ми рекомендуємо пацієнтам із захворюваннями хребта, міжхребцевими килами та сколіозом, а також людям зі значною масою тіла.

    Важливим при виборі матрацу є його вміст. Наповнювачі — це головне, що створює ефект анатомічності при підтримці вашого тіла. Правильно підібраний матрац із якісними наповнювачами здатний найбільш вдало приймати форму вашого тіла і забезпечити комфорт у будь якому положенні.

    Вибирати матрац із пружинами чи без — справа особиста. Якщо пружинний блок, або вміст безпружинного матрацу якісний, то з медичної точки зору застережень ніяких немає.

    Ми частіше рекомендуємо безпружинні матраци для односпальних ліжок, і пружинні, з незалежними пружинами, коли двоє людей будуть спати на двоспальному ліжку. Для двохспального матрацу важливо, щоб пружини не реагували на різницю у вазі пари, що спить на ньому. Головне, щоби не створювався ефект хвилі, або люди не скочувались до середини.

    На матраці рекомендується спати на наматрацнику із натуральних тканин. І лиш на нього стелити простирадло.

    Як дізнатись, що матрац вам не підходить? Коли ви починаєте спати на новому матраці, можливе відчуття дискомфорту. Справа у тому, що ваш хребет пристосувався до попередньої поверхні, на якій ви довгий час спали. Новий матрац, завдяки ортопедичності, допомагає вашим хребцям прийняти природне здорове положення. Ці відчуття дискомфорту цілком нормальні. Звикання до нової поверхні проходить до трьох тижнів. Та, якщо ви спите на новому матраці місяць і більше, а неприємні відчуття залишились, значить ви вибрали матрац не відповідної жорсткості.

    Підсумовуючи все сказане, важливо, щоб здорова людина, вибираючи матрац, враховувала особисті параметри комфорту. Виняток становлять дві вікові групи: діти та люди похилого віку. Для дітей лікарі рекомендують тільки жорсткі матраци. Особливо для дітей до п'яти років. Далі, школярам, вже можна підібрати і напівжорсткий матрац, головне, не дуже високий. Такий матрац допоможе при сколіозі у дітей. А також буде сприяти закладанню правильної постави, яка формується в дитячому віці.

      Що стосується людей похилого віку, то їм протипоказано спати на жорсткій поверхні. Особливо жінкам у період менопаузи, коли знижується рівень кальцію, кістки стають більш крихкими і може розвинутись схильність до, так званих, "патологічних переломів”. Жорсткий матрац тільки загострить ситуацію. А от м'який матрац стане найкращою опорою.

     Часто виникають питання, як правильно підібрати подушку? За спостереженнями лікарів-ортопедів, причиною головних болів у пацієнтів може бути невдало підібрана подушка.  Якщо у вас ранкові головні болі, оніміння шиї після сну, біль у спині протягом дня — справа може бути у вашій подушці. Для правильного ортопедичного ефекту, подушка повинна добре підходити вам за формою та висотою, наповнювачі не утворювати горбиків та нерівностей. Шия має бути продовженням вашого хребта. Якщо подушка створює відчуття дискомфорту, слід відмовитись від неї.